Laboratórny nábytok

Spĺňa vysoké nároky na vybavenie moderných laboratórií vo všetkých odvetviach priemyslu, výskumu, školstva. Pri výrobe sú použité moderné technológie a kvalitné – chemicky odolné materiály a farby. Originálna modulová konštrukcia umožňuje vytvárať zostavy, ktoré vyhovujú rôznym typom dispozičného usporiadania jednostranných a dvojstranných pracovísk pre prácu v sede a tiež pre prácu v stoji. Skrinky pod pracoviská sú vkladacie a umožňujú v prípade potreby ľahký prístup k rozvodom médií. Podľa potreby je možné pracoviská prispôsobiť na ľubovoľný počet médií ( voda, plyn, stl. vzduch atď. ) a jednotlivé časti doplniť podľa priania v neštandardných (atypických) rozmeroch. Robustná oceľová zváraná konštrukcia z uzavretých profilov a chemicky odolné materiály umožňujú nábytok aplikovať aj vo veľmi ťažkých laboratórnych prevádzkach. Povrchová úprava kovových častí je riešená technológiou nanášania práškových pigmentov v elektrostatickom poli a následným vypaľovaním pri 200° C. Pracovné plochy v štandardnom prevedení sú z DTD dosky hrúbky 28 mm, obalenej chemicky odolnou HPL fóliou hrúbky 0,8 mm technológiou postforming, bočné hrany z ABS pásky hrúbky 2 mm. Podľa požiadavky pre ťažké prevádzky sa pracovné platy dodávajú s keramickým chemicky odolným povrchom ( s lemom proti zatečeniu chemikálií alebo bez lemu ), ako aj iný povrch. Pri vývoji a výrobe nových typových rád laboratórneho nábytku boli využité naše dlhodobé skúsenosti z prevádzok laboratórií, pre všetky typy laboratórnych pracovísk.

 

Základné technické parametre:
Rovnomerné zaťaženie pracovnej plochy: 1000 Pa
Tlak pre rozvod vody: 1 Mpa
Tlak pre vývod plynu: 2 kPa
Tlak pre rozvod stl. vzduchu: 0,6 Mpa
Elektrické rozvádzače štandard: 230 V / 16 A
Elektrické školské rozvádzače: + - 24 V / 10 A - 230 V / 16 A
Prívody médií podľa typu pracoviska
Vertikálne alebo horizontálne posuvné bezpečnostné sklo digestorov
Farba: štandard
Laboratórny nábytok: bledo šedá kovová konštrukcia,biele (šedé) pracovné plochy,biele ( šedé ) skrine , skrinky
Kancelársky nábytok: dub, buk, uni - šedá

STOLY (Laboratórne – kancelárske)

Rozmery:
pre prácu v sede – výška pracovnej plochy 750 mm
pre prácu v stoji – výška pracovnej plochy 900 mm
šírkové moduly – 600, 750, 900, 1200, 1500, 1800 mm
hĺbkové moduly – 600, 750, 800, 1400 , 1500, 1600 mm
Dodávka: Balenie v kartónoch vo vlnitej lepenke, v demontovanom stave. Montáže laboratórneho nábytku odborne vykoná naša firma podľa platných montážnych cenníkov s odskúšaním, revíziami a zárukou funkčnosti .

SKRINE A SKRINKY (Laboratórne – kancelárske)

Vkladacie skrinky sa vyrábajú z laminovanej drevotrieskovej dosky hranené dookola vodovzdornou páskou hrúbky 0,4 mm až 2 mm z ABS.Stavacie nôžky sú plastové výšky 100 mm, alebo túlavé kolieska výšky 60 mm.
Modul šírkový: 450 mm, 600 mm, 1200 mm
Drevené skrine sa vyrábajú z laminovanej drevotrieskovej dosky hranené dookola vodovzdornou páskou hrúbky 0,8 mm, 2 mm z PVC, ABS. Rozmery viď katalóg. Podľa spôsobu prevedenia sa delia:
rad CU – demontované sektorové skrine v štyroch výškových moduloch umožňujúce vytvárať rôzne stenové zostavy + závesné skrinky
rad KA – kombinované zmontované skrine jednotného výškového modulu.

KOVOVÉ SKRINE

Vyrábajú sa z oceľového plechu upravovaného práškovou technológiou na požadovaný farebný štandard.
Farba je bledo šedá – RAL 7035 odtieň
rad SOD – kovové skrine s otváracími dverami
rad SPD – kovové skrine s posuvnými dverami